Spdif.pl

 spdif Strona główna

 
Kable jack - RCA
   
(do kart Creativa)

  Kable optyczne Toslink

  Kable coaxialne RCA

  Konwertery SPDIF

  SPDIF FAQ

  Linki

  Kontakt


Polecamy:

Sklep internetowy RMS.pl:
RMS.pl


Nasze aukcje w serwisie:
aukcje w serwisie aukcyjnym Allegro (kable, przewody, uchwyty, słuchawki, Profigold, Tech+Link, Prolink, Vogels, Sennheiser)


Baza wiedzy:
baza wiedzy o kablach i przewodach od HDMI, DVI, poprzez EURO, SVHS do jack


Forum internetowe RMS.pl:


 


SPDIF - jak podłączyć kartę dźwiękową z amplitunerem coaxialne
przepis dla kart muzycznych innych niż Creativa

Co to jest SPDIF ?

Właściwa nazwa to S/P DIF (Sony/Philips Digital InterFace) - to opracowany wspólnie przez Sony i Philips cyfrowy standard przesyłania dźwięku. Jego zalety to czystość i dynamika brzmienia o wiele lepsza niż przy stosowaniu kabla analogowego, oraz możliwość transportu sygnału Dolby Digital, DTS itp. z karty muzycznej do np. zewnętrznego amplitunera który po rozkodowaniu rozdzieli odpowiednio dźwięk na wszystkie głośniki (daje to lepsze efekty niż żeby to robiła karta).

Jak to zrobić ?

Do podłączenia karty muzycznej z amplitunerem powinno się używać kabla coaxialnego (koncentrycznego) 75 omowego z najlepiej podwójnym ekranowaniem. Im połączenie ma być dłuższe, tym jakość kabla powinna być lepsza.

Typowy kabel coaxialny używany w sprzęcie audio zakończony jest z obu stron cinchem (RCA). Gniazdo do jakiego pasuje można zobaczyć tutaj.

Zasada działania jest taka sama jak przy połączeniu kablem jack - RCA. Różni się tylko wejście w karcie muzycznej (w SPDIF dla kart Creativa jest jack mono) - reszta pozostaje taka sama. Jedyne co trzeba posiadać to kartę muzyczną z wyjściem SPDIF coaxialnym (np. w chwili obecnej co druga płyta główna z wbudowaną kartą dźwiękową) oraz amplituner z wejściem coaxialnym. Za pomocą takiego kabla można również podłączyć DVD lub CD z amplitunerem.
Więcej na temat połączenia coaxialnego znajdziesz tutaj.

Powyższy kabel można nabyć w naszym sklepie internetowym lub na naszych aukcjach na Allegro.

sklep.RMS.pl - nasz sklep internetowy
 

Allegro - nasze aukcje na Allegro.pl

Zobacz ofertę kabli RCA.
 

Opis kabla:
Przewód: koncentryczny 75 Ohm, miedziany, grubość: 6 mm !, podwójnie ekranowany
Końcówki: RCA (cinch), pozłacane
Długości: 1,0m, 1,5m, 3,0m, 5,0m, 7,5m, 10m, 15m.

Zdjęcia (kliknij na miniaturce aby powiększyć):

 

Aby połączenie SPDIF działało należy połączyć kablem wyjście SPDIF w karcie muzycznej i wejście coaxial w np. amplitunerze oraz w opcjach karty muzycznej włączyć wyjście SPDIF. Większość zagadnień opisanych w FAQ ma również zastosowanie w SPDIF coaxial.

 

 
 Copyright (c) 2004 - 2008 by RMS.pl, All rights reserved.
kable Profigold Tech+Link Monster Cable uchwyty Vogels B-Tech Koda kolumny i kino domowe słuchawki Sennheiser słuchawki AKG Beyerdynamic kolumny Jamo Ultralink Marantz Yamaha